31120 wzorkowiczek dodało 19286 zdjęć do galerii!

Pilniki

Dodano: 2011-06-11 12:22:46, Odsłon: 1246 , Ocena: 5/5,

 

PILNIKI

emotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemot 

Pilniki to podstawowe i niezastąpione narzędzie pracy każdej osoby zajmującej się pielęgnacją, stylizacją, czy zdobieniem paznokci.

Dobór odpowiedniego pilnika oraz znajomość prawidłowej techniki piłowania gwarantuje uzyskanie dobrego efektu wykonywania stylizacji paznokci lub tradycyjnego manicure. Są to czynniki mające wpływ na efektywność pracy przy przedłużaniu i modelowaniu paznokci oraz na ich pielęgnację.

Pilniki można podzielić na kategorie;

-Pilniki papierowe-obecnie najczęściej stosowane,w zależności od ziarnistości używane do piłowania naturalnych oraz stylizowanych paznokci.

-Pilniki krystaliczne-szczególnie polecane do cienkich i ze skłonnością do rozwarstwiania się paznokci, mogą być używane do usuwania skórek.

-Pilniki szklane-zalecane do nadawania kształtu naturalnym paznokciom, ze skłonnością do rozwarstwiania się.

-Pilniki pokryte irchą-nazywane bufferami, służą do polerowania i nadawania połysku naturalnym i stylizowanym paznokciom.

-Pilniki metalowe-używanie takich pilników to już historia.

Każdy pilnik posiada swoją ziarnistą (ścierną) powierzchnię wykonaną z kwarcu, krzemu, karbidu, tlenku glinu lub opiłków diamentu;-Pilniki gruboziarniste 80-100: skracanie,nadawanie kształtu, opracowanie krawędzi bocznych tipsów i paznokci stylizowanych akrylem.

-Pilniki średnioziarniste 150-180: opracowanie kieszonki tipsa,opracowanie mas utwardzanych.

-Pilniki drobnoziarniste 240-320: wygładzanie mas utwardzanych przed nabłyszczaniem,przygotowanie naturalnej płytki paznokcia przed przyklejeniem tipsa.

-Pilniki polerujące 600-4000:polerowanie do połysku stylizowanych paznokci.

Kształty pilników też są różne: proste, banan, trójkąt, półksiężyc, prosty szeroki, pilnik Jumbo, pilnik gruby. Odpowiednio dobrany kształt pilnika pozwala nie tylko na nadanie kształtu paznokciom, precyzyjnego opracowania linii bocznych, jak i całej powierzchni, okolicę wałów paznokciowych, ale ułatwi pracę.

Do opracowania krawędzi bocznych oraz okolic skórek zalecane jest stosowanie pilników cienkich i twardych. Do skracania długich naturalnych paznokci można użyć pilnika o ziarnistości 180 , natomiast do wygładzenia krawędzi wolnego brzegu-pilnika drobnoziarnistego 240. Bardzo cienkie i rozwarstwiające się paznokcie piłujemy pilnikami o ziarnistości 320. Naturalną płytkę opiłowujemy wykonując ruch od zewnątrz ku środkowi,trzymając pilnik pod kątem 45%. Do wygładzania i nabłyszczania naturalnych paznokci stosujemy specjalne dwustronne polerki, które nadają jej gładkość i połysk.

Masa akrylowa jest twardym materiałem, wymagającym na początku zastosowania pilników gruboziarnistych o dużej powierzchni ściernej-80/100.Chcąc uzyskać efekt połysku należy zmienić ziarnistość pilnika na 240.Pracując grubym, elastycznym pilnikiem uzyskasz gładką powierzchnię gotową do nabłyszczenia.

Masa żelowa jest łatwiejsza w opracowaniu i nie wymaga ostrych pilników. Najlepiej się sprawdzają pilniki o ziarnistości 180,(piłując żel nie należy stosować dużego nacisku, i kontrolując by nie usunąć za dużo materiału.

emotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemot

Dołączyła: 2011-06-08 13:56:39

Kursy kosmetyczne

....

a wiec tak jak ty pazurki robie nie za długo,ale postaram sie ci pomóc.Zaczynajac od tipa:firma klej...

Który kształt paznokcia najbardziej lubi

OWAL. Najbardziej uniwersalny – wygląda dobrze na większości typów paznokci; jest praktyczn...

Przedłużanie paznokci.

Przedłużanie paznokci ...

Jak otworzyć własny gabinet kosmetyczny?

Ogromne zainteresowanie usługami kosmetycznymi sprawia, że branża ta ...

PoCzĄtKi:)

od niedawna zaczęłam robić tipsy żelowe...malowanie paznokci od zawsze sprawiało mi wielką radość...

Mój pierwszy wpisik! :)

Cześć wszystkie wzorkowiczki! Godzinę temu znalazłam WZORKI.PL i nie mogę się oderwać! ...

Jak pielęgnować paznokcie akrylowe?

1.Staraj się aby twoje paznokcie były zawsze suche.Woda i akryl nie powinny mieć ze sobą nic wspó...

Siateczka na paznokciu

Efekt odciskanej siateczki to znany i coraz częściej stosowany trick w zdobieniu paznokci. Można ...

tipsy

wzorki na tipsy...

Odżywki do paznokci.

           Niewiele kobiet może pochwalić...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage