Urodziny obchodzi 2 wzorkowiczki!
27362 wzorkowiczek dodało 19243 zdjęć do galerii!

Pilniki

Dodano: 2011-06-11 12:22:46, Odsłon: 1171 , Ocena: 5/5,

 

PILNIKI

emotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemot 

Pilniki to podstawowe i niezastąpione narzędzie pracy każdej osoby zajmującej się pielęgnacją, stylizacją, czy zdobieniem paznokci.

Dobór odpowiedniego pilnika oraz znajomość prawidłowej techniki piłowania gwarantuje uzyskanie dobrego efektu wykonywania stylizacji paznokci lub tradycyjnego manicure. Są to czynniki mające wpływ na efektywność pracy przy przedłużaniu i modelowaniu paznokci oraz na ich pielęgnację.

Pilniki można podzielić na kategorie;

-Pilniki papierowe-obecnie najczęściej stosowane,w zależności od ziarnistości używane do piłowania naturalnych oraz stylizowanych paznokci.

-Pilniki krystaliczne-szczególnie polecane do cienkich i ze skłonnością do rozwarstwiania się paznokci, mogą być używane do usuwania skórek.

-Pilniki szklane-zalecane do nadawania kształtu naturalnym paznokciom, ze skłonnością do rozwarstwiania się.

-Pilniki pokryte irchą-nazywane bufferami, służą do polerowania i nadawania połysku naturalnym i stylizowanym paznokciom.

-Pilniki metalowe-używanie takich pilników to już historia.

Każdy pilnik posiada swoją ziarnistą (ścierną) powierzchnię wykonaną z kwarcu, krzemu, karbidu, tlenku glinu lub opiłków diamentu;-Pilniki gruboziarniste 80-100: skracanie,nadawanie kształtu, opracowanie krawędzi bocznych tipsów i paznokci stylizowanych akrylem.

-Pilniki średnioziarniste 150-180: opracowanie kieszonki tipsa,opracowanie mas utwardzanych.

-Pilniki drobnoziarniste 240-320: wygładzanie mas utwardzanych przed nabłyszczaniem,przygotowanie naturalnej płytki paznokcia przed przyklejeniem tipsa.

-Pilniki polerujące 600-4000:polerowanie do połysku stylizowanych paznokci.

Kształty pilników też są różne: proste, banan, trójkąt, półksiężyc, prosty szeroki, pilnik Jumbo, pilnik gruby. Odpowiednio dobrany kształt pilnika pozwala nie tylko na nadanie kształtu paznokciom, precyzyjnego opracowania linii bocznych, jak i całej powierzchni, okolicę wałów paznokciowych, ale ułatwi pracę.

Do opracowania krawędzi bocznych oraz okolic skórek zalecane jest stosowanie pilników cienkich i twardych. Do skracania długich naturalnych paznokci można użyć pilnika o ziarnistości 180 , natomiast do wygładzenia krawędzi wolnego brzegu-pilnika drobnoziarnistego 240. Bardzo cienkie i rozwarstwiające się paznokcie piłujemy pilnikami o ziarnistości 320. Naturalną płytkę opiłowujemy wykonując ruch od zewnątrz ku środkowi,trzymając pilnik pod kątem 45%. Do wygładzania i nabłyszczania naturalnych paznokci stosujemy specjalne dwustronne polerki, które nadają jej gładkość i połysk.

Masa akrylowa jest twardym materiałem, wymagającym na początku zastosowania pilników gruboziarnistych o dużej powierzchni ściernej-80/100.Chcąc uzyskać efekt połysku należy zmienić ziarnistość pilnika na 240.Pracując grubym, elastycznym pilnikiem uzyskasz gładką powierzchnię gotową do nabłyszczenia.

Masa żelowa jest łatwiejsza w opracowaniu i nie wymaga ostrych pilników. Najlepiej się sprawdzają pilniki o ziarnistości 180,(piłując żel nie należy stosować dużego nacisku, i kontrolując by nie usunąć za dużo materiału.

emotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemot

Dołączyła: 2011-06-08 13:56:39

Sklep Paznokcie Żele Hurtownia Kosmetyczna

Malowanie one stroke

„One stroke” z ang. za jednym pociągnięciem, to prosta ...

TO znwu ja !!

kupilam wszystko do kwiatkow akrylowych tylko jak to sie robi moczy sie pendzelenk w tym plynie a p...

Domowe sposoby na piękne dłonie i paznok

Z powodu braku czasu i środków finansowych mało która kobieta korzysta z zabiegów w gabinetach ko...

Paznokcie żelowe - usuwanie, regeneracja

Przy zdejmowaniu paznokci żelowych potrzebny nam będzie pilnik. Niestety aceton ...

Minx

Minx to rewolucja w świecie paznokci, na punkcie którego amerykańskie celebrytki bez wątpienia os...

Sposób na idealne paznokcie

Artykuł znaleziony w sieci.   Naturalnie piękne paznokcie to marzenie nie je...

Załóż profil, dodaj 5 zdjęć i odbierz na

Drogie Panie! Portal Wzorki.pl przy współpracy z firmą Belarte, producentem ekskluzyw...

Przestrzenny Nail Art żelami UV

Trwałe zdobnictwo to aktualnie nieodłączny element stylizacji paznokci,...

Ciekawostka - Najdroższy w historii lak

Kosztuje, bagatela, 83 tysiące funtów. ...

Odżywki do paznokci.

           Niewiele kobiet może pochwalić...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage