Urodziny obchodzi 3 wzorkowiczki!
19060 wzorkowiczek dodało 19176 zdjęć do galerii!

Pilniki

Dodano: 2011-06-11 12:22:46, Odsłon: 1096 , Ocena: 5/5,

 

PILNIKI

emotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemot 

Pilniki to podstawowe i niezastąpione narzędzie pracy każdej osoby zajmującej się pielęgnacją, stylizacją, czy zdobieniem paznokci.

Dobór odpowiedniego pilnika oraz znajomość prawidłowej techniki piłowania gwarantuje uzyskanie dobrego efektu wykonywania stylizacji paznokci lub tradycyjnego manicure. Są to czynniki mające wpływ na efektywność pracy przy przedłużaniu i modelowaniu paznokci oraz na ich pielęgnację.

Pilniki można podzielić na kategorie;

-Pilniki papierowe-obecnie najczęściej stosowane,w zależności od ziarnistości używane do piłowania naturalnych oraz stylizowanych paznokci.

-Pilniki krystaliczne-szczególnie polecane do cienkich i ze skłonnością do rozwarstwiania się paznokci, mogą być używane do usuwania skórek.

-Pilniki szklane-zalecane do nadawania kształtu naturalnym paznokciom, ze skłonnością do rozwarstwiania się.

-Pilniki pokryte irchą-nazywane bufferami, służą do polerowania i nadawania połysku naturalnym i stylizowanym paznokciom.

-Pilniki metalowe-używanie takich pilników to już historia.

Każdy pilnik posiada swoją ziarnistą (ścierną) powierzchnię wykonaną z kwarcu, krzemu, karbidu, tlenku glinu lub opiłków diamentu;-Pilniki gruboziarniste 80-100: skracanie,nadawanie kształtu, opracowanie krawędzi bocznych tipsów i paznokci stylizowanych akrylem.

-Pilniki średnioziarniste 150-180: opracowanie kieszonki tipsa,opracowanie mas utwardzanych.

-Pilniki drobnoziarniste 240-320: wygładzanie mas utwardzanych przed nabłyszczaniem,przygotowanie naturalnej płytki paznokcia przed przyklejeniem tipsa.

-Pilniki polerujące 600-4000:polerowanie do połysku stylizowanych paznokci.

Kształty pilników też są różne: proste, banan, trójkąt, półksiężyc, prosty szeroki, pilnik Jumbo, pilnik gruby. Odpowiednio dobrany kształt pilnika pozwala nie tylko na nadanie kształtu paznokciom, precyzyjnego opracowania linii bocznych, jak i całej powierzchni, okolicę wałów paznokciowych, ale ułatwi pracę.

Do opracowania krawędzi bocznych oraz okolic skórek zalecane jest stosowanie pilników cienkich i twardych. Do skracania długich naturalnych paznokci można użyć pilnika o ziarnistości 180 , natomiast do wygładzenia krawędzi wolnego brzegu-pilnika drobnoziarnistego 240. Bardzo cienkie i rozwarstwiające się paznokcie piłujemy pilnikami o ziarnistości 320. Naturalną płytkę opiłowujemy wykonując ruch od zewnątrz ku środkowi,trzymając pilnik pod kątem 45%. Do wygładzania i nabłyszczania naturalnych paznokci stosujemy specjalne dwustronne polerki, które nadają jej gładkość i połysk.

Masa akrylowa jest twardym materiałem, wymagającym na początku zastosowania pilników gruboziarnistych o dużej powierzchni ściernej-80/100.Chcąc uzyskać efekt połysku należy zmienić ziarnistość pilnika na 240.Pracując grubym, elastycznym pilnikiem uzyskasz gładką powierzchnię gotową do nabłyszczenia.

Masa żelowa jest łatwiejsza w opracowaniu i nie wymaga ostrych pilników. Najlepiej się sprawdzają pilniki o ziarnistości 180,(piłując żel nie należy stosować dużego nacisku, i kontrolując by nie usunąć za dużo materiału.

emotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemot

Dołączyła: 2011-06-08 13:56:39

Kursy kosmetyczne

MóJ PaZuRkOwY ŚwIaT:)

HeJemotemotZapRaSzAm SeRdEcZnIe Do KomEn...

nail design

hey wam emot co sądzicie o nail design...

Negatywne słowa odnośnie tipsów

Ostatnio buszując po jakimś forum dotyczącym urody, natknełam sie na temat paznokci, i ogarnaoł mnie...

Zabieg parafinowy na dłonie i stopy

Zabieg parafinowy to idealne rozwiązanie dla popękanej, przesuszonej i zniszczon...

Opracowywanie kształtu paznokci akrylowy

  Jak prawidłowo piłować przedłużone paznokcie, by nadać ostateczny kształt? ...

Pomocy?

Witam!   Mam na imie Sara, mam 19 lat, doszlam do wniosku, ze mam wielka och...

Kształty paznokci

Wszystkie dobrze wiemy, że nasze paznokcie maja różne kształty. Napiszę o tym jak odpowiednio pił...

Dłonie pod specjalnym nadzorem

Dłonie nie mają lekko. Stale narażone na szkodliwe działanie mrozu, wiatru, chłodu, wymagają spe...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage