Urodziny obchodzi 1 wzorkowiczka!
23403 wzorkowiczek dodało 19213 zdjęć do galerii!

Pilniki

Dodano: 2011-06-11 12:22:46, Odsłon: 1140 , Ocena: 5/5,

 

PILNIKI

emotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemot 

Pilniki to podstawowe i niezastąpione narzędzie pracy każdej osoby zajmującej się pielęgnacją, stylizacją, czy zdobieniem paznokci.

Dobór odpowiedniego pilnika oraz znajomość prawidłowej techniki piłowania gwarantuje uzyskanie dobrego efektu wykonywania stylizacji paznokci lub tradycyjnego manicure. Są to czynniki mające wpływ na efektywność pracy przy przedłużaniu i modelowaniu paznokci oraz na ich pielęgnację.

Pilniki można podzielić na kategorie;

-Pilniki papierowe-obecnie najczęściej stosowane,w zależności od ziarnistości używane do piłowania naturalnych oraz stylizowanych paznokci.

-Pilniki krystaliczne-szczególnie polecane do cienkich i ze skłonnością do rozwarstwiania się paznokci, mogą być używane do usuwania skórek.

-Pilniki szklane-zalecane do nadawania kształtu naturalnym paznokciom, ze skłonnością do rozwarstwiania się.

-Pilniki pokryte irchą-nazywane bufferami, służą do polerowania i nadawania połysku naturalnym i stylizowanym paznokciom.

-Pilniki metalowe-używanie takich pilników to już historia.

Każdy pilnik posiada swoją ziarnistą (ścierną) powierzchnię wykonaną z kwarcu, krzemu, karbidu, tlenku glinu lub opiłków diamentu;-Pilniki gruboziarniste 80-100: skracanie,nadawanie kształtu, opracowanie krawędzi bocznych tipsów i paznokci stylizowanych akrylem.

-Pilniki średnioziarniste 150-180: opracowanie kieszonki tipsa,opracowanie mas utwardzanych.

-Pilniki drobnoziarniste 240-320: wygładzanie mas utwardzanych przed nabłyszczaniem,przygotowanie naturalnej płytki paznokcia przed przyklejeniem tipsa.

-Pilniki polerujące 600-4000:polerowanie do połysku stylizowanych paznokci.

Kształty pilników też są różne: proste, banan, trójkąt, półksiężyc, prosty szeroki, pilnik Jumbo, pilnik gruby. Odpowiednio dobrany kształt pilnika pozwala nie tylko na nadanie kształtu paznokciom, precyzyjnego opracowania linii bocznych, jak i całej powierzchni, okolicę wałów paznokciowych, ale ułatwi pracę.

Do opracowania krawędzi bocznych oraz okolic skórek zalecane jest stosowanie pilników cienkich i twardych. Do skracania długich naturalnych paznokci można użyć pilnika o ziarnistości 180 , natomiast do wygładzenia krawędzi wolnego brzegu-pilnika drobnoziarnistego 240. Bardzo cienkie i rozwarstwiające się paznokcie piłujemy pilnikami o ziarnistości 320. Naturalną płytkę opiłowujemy wykonując ruch od zewnątrz ku środkowi,trzymając pilnik pod kątem 45%. Do wygładzania i nabłyszczania naturalnych paznokci stosujemy specjalne dwustronne polerki, które nadają jej gładkość i połysk.

Masa akrylowa jest twardym materiałem, wymagającym na początku zastosowania pilników gruboziarnistych o dużej powierzchni ściernej-80/100.Chcąc uzyskać efekt połysku należy zmienić ziarnistość pilnika na 240.Pracując grubym, elastycznym pilnikiem uzyskasz gładką powierzchnię gotową do nabłyszczenia.

Masa żelowa jest łatwiejsza w opracowaniu i nie wymaga ostrych pilników. Najlepiej się sprawdzają pilniki o ziarnistości 180,(piłując żel nie należy stosować dużego nacisku, i kontrolując by nie usunąć za dużo materiału.

emotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemot

Dołączyła: 2011-06-08 13:56:39

Paznokcie BelArte

Czarne paznokcie

moim zdaniem czarne paznokcie najlepiej pasują do dziewczyny z temperamentem są takie stylowe...

Najmodniejsze trendy w zdobieniu paznokc

Edge, szpice, migdałki....Jakie są najmodniejsze trendy w zdobieniu paznokci w 2011 roku? Jakie W...

Bruzdy na paznokciach - jak je likwidowa

Nie każdemu z nas udaje się zapuścić paznokcie o pięknym i zdrowym wyglądzie czyli takie, których...

MINX - rewolucja w świecie paznokci

Minx to rewolucja w świecie paznokci, na punkcie którego amerykańskie celebrytki bez wątpienia os...

Witam wszytskie miłośniczki zdobienia pa

Witam mam na imię Karolina mam 13 lat i mieszkam koło Krakowa. Uwielbiam zdobic i pilęgnować ...

Jak stosować żele silikonowe do paznokci

Żele silikonowe mimo że na rynku paznokciowym pojawiły się stosunkowo niedawno bo od końca 2008 r...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage