Urodziny obchodzi 1 wzorkowiczka!
27940 wzorkowiczek dodało 19247 zdjęć do galerii!

Żele i bąbelki

Dodano: 2011-06-09 12:55:00, Odsłon: 1341 , Ocena: 5/5,

  • Nagroda:
  • Nagroda za artykuł tygodnia
  • Nagroda za artykuł miesiąca

 

ŻELE I BĄBELKI

 

Problemy z żelem pojawiają się nagle, nie wiadomo z jakich przyczyn .Do najczęstszych należą bąbelki zatopione w żelu, nieutwardzające się do końca białe żele i pęknięcia na szklistej powierzchni żeli nabłyszczających. Rozwiązanie tych problemów jest proste.

Dostępne na rynku żele możemy podzielić na dwa typy: żele samopoziomujące o konsystencji płynnego miodu,rzadsze lub gęstsze, o różnych kolorach .Samoistnie wygładzające się na powierzchni paznokcia w kilka chwil po nałożeniu.: żele do modelowania o konsystencji galaretki o twardszej i mocniejszej strukturze. Wygładzamy je pędzelkiem.

Gęstość i typ żelu nie ma znaczenia przy pojawianiu się pęcherzyków powietrza,wtłaczane są z warstwą żelu, gdy ruchy są zbyt szybkie i nerwowe oraz gdy pędzelek często i gwałtownie traci kontakt z powierzchnią żelu . Czym bardziej szarpane ruchy tym mniejsze i więcej pęcherzyków trudniejszych do usunięcia.

Pędzelek należy prowadzić spokojnymi ruchami od skórek do krawędzi paznokcia. Włosie pędzelka powinno mieć kontakt jedynie z żelem,nie z paznokciem. Jeśli wracamy do okolic skórek , żel nie powinien się ciągnąć za pędzlem.

Czym rzadszy żel tym pęcherzyki szybciej wypływają i pękają, jeżeli pęcherzyki będą maleńkie i będzie ich dużo , żel sam sobie nie poradzi .Warto skupić się na wykonywanej poprawnie pracy pędzelkiem, niż zmieniać żel. Pamiętać trzeba, że im rzadszy żel tym miększy mniej odporny na duże obciążenia.

 

Sprawdzoną metodą przeciwko powstawaniu bąbelków jest technika na „zygzaczek”.Na paznokieć nanosimy cieniutką warstwę żelu( nie utwardzamy go) , po czy nakładamy więcej żelu, by się nieznacznie ciągnął . Końcem ciągnącej się części dotykamy paznokcia przy skórkach po lewej stronie, następnie nieznacznie unosimy pędzelek i spokojnym łukowatym ruchem rozciągamy żel dotykając paznokcia po prawej stronie, wracamy na lewą stronę i robimy to samo . Powstaje gęsty zygzaczek , który po chwili wtapia się w nałożoną wcześniej warstwę żelu . Po utwardzeniu mamy dobrze zrobiony tunel i gładką powierzchnię. W miarę potrzeby całość powtarzamy. Podczas tej techniki pędzelek ma minimalny kontakt z paznokciem , żel jest nijako upuszczany na podłoże – w ten sposób wykorzystujemy 100% właściwości żelu samopoziomującego unikając bąbelków.

Gęste żele do modelowania nanoszone pociągnięciami podobnymi do malowania lakierem z reguły kończy się nie uzyskaniem pożądanej gładkości i pojawieniem się bąbli .Takie żele nanosimy grubszą warstwą , bo się nie rozlewają . Pędzel powinien być ustawiony niemal równolegle do podłoża,włosie nie powinno dotykać paznokcia . Pędzelek należy przesuwać po powierzchni żelu bez odrywania , leciutko przyklepując w dół i jednocześnie rozprowadzając żel wzdłuż i na boki paznokcia . Ruchy przyklepujące powinny być nieznaczne, w przeciwnym razie powstaną nierówności . (Nierówności wygładzamy rogiem lub krawędzią włosia)Utwardzamy i w miarę potrzeby powtarzamy.

Czasem bąbelki powstają przez używanie pogiętego i połamanego włosia w wyeksploatowanych pędzlach . Rodzaj włosia nie jest istotny , jak jego zwarty pokrój i czystość . Do żeli samopoziomujących ( do techniki zygzaka) można użyć pędzelka o szpiczasto zakończonym włosiu, a do gęstych żeli galaretowatych lepiej sprawdzą się kwadratowe pędzelki .

Problemy z utwardzaniem żeli o dużej zawartości pigmentu: żele kamuflujące , żele białe gęste lub śnieżnobiałe żele rzadkie. Po wymaganym czasie naświetlania powierzchnia jest utwardzona, ale pod wpływem nacisku okazuje się, że wewnątrz jest nieutwardzony. Łatwo to wyeliminować: wystarczy nakładać żel kamuflujący cieńszymi warstwami za to zwiększyć ich ilość, efekt będzie ten sam. Białe końcówki najlepiej stworzyć z dwóch cienkich warstw. Jeżeli przy śnieżnobiałym żelu nakładanym cienko problem nadal istnieje sprawdzić należy żarówki w lampie.

Żele nabłyszczające: pozostawiające film depresyjny, żele nie pozostawiające filmu o szklisty połysku. Te drugie często pękają, gdyż mają twardszą strukturę i należy rozprowadzać go cienką warstwą, zachowuje się elastyczniej i nie pęka.
emotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemotemot

Dołączyła: 2011-06-08 13:56:39

Paznokcie BelArte

Zmiany kształtu paznokci

W momencie kiedy w organizmie zaczyna brakować witamin i składników odżywczych, skutkiem są poł...

Sposób na idealne paznokcie

Artykuł znaleziony w sieci.   Naturalnie piękne paznokcie to marzenie nie je...

Lakiery do wodnego manicure

Od dłuższego czasu przeglądamemot filmiki oraz blogi dotyczace wodn...

Co drzemie w kremie (część III)?

To już ostatnia część tekstu opisującego właściwości naturalnych składników znajdujących się w ko...

MINX - rewolucja w świecie paznokci

Minx to rewolucja w świecie paznokci, na punkcie którego amerykańskie celebrytki bez wątpienia os...

Przedłużanie paznokci.

Przedłużanie paznokci ...

Dziewczyny !!!

Musze zwrocic malom uwage dziewczyny to nie sesja zdjeciowa tylko paznokciowa a wiec jak kazdy zaczn...

Jak dbać o paznokcie...

      Jak wiemy dłonie są naszą wizytówką.....

Najczęstsze błędy w malowaniu paznokci -

Aby mieć ładne paznokcie nie wystarczy tylko ich pielęgnacja, niezbędny jest również starannie wy...

Zadbajmy o swoje stópki

Sezon na klapeczki, pantofelki już ...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage